NaprawNoweMiasto.pl - Niezależny portal Nowego Miasta nad Pilicą

Menu główne

Najnowsze pytania i odpowiedzi

Wypowiedz się na forum

Wiesz coś na temat naszego Miasta? Chcesz wyrazić swoje niezadowolenie? Zapraszamy do wyrażania swoich opinii.

Imie:

Email:

Wiadomość:

 

Przepisz kod:

Dodał: mieszkaniec do do,   Dnia: 11.02.2016

I co z tego, że maja długi. Za długi gminne, gminy nie zlikwidują, a to, co wybudowali pozostanie. A nieudacznicy z PSL, choc mieli wielkie poparcie w Marszałku województwa, to mimo tego nic nie potrafili wybudować, aby było z pozytkiem dla miasta i gminy, aby mieszkańcy chcieli tu mieszkać.

Dodał: do mogielnica,   Dnia: 11.02.2016

To napisz ile macie długu, nasza gmina w czasie zmiany rządów nie miała żadnych długów.

Dodał: mogielnica,   Dnia: 11.02.2016

gmina Mogielnica ma juz o ponad 1000 mieszkanców więcej niz Nowe Miasto. Mozna było rozwijac gmine ? Mozna. Samych środków unijnych pozyskalismy powyżej 50 mln zł nie mówiąc o innych

Dodał: Franciszek,   Dnia: 11.02.2016

Bardzo was przepraszam za pomyłkę w treści, który podałem, więc podaję właściwą jego formę. --------------------------------------------------------------------- (PAP) Sejm uchwalił w czwartek ustawę o pomocy państwa w wychowywaniu dzieci, program \"Rodzina 500 plus\". Ustawa trafi teraz do Senatu. Głosowało 444 posłów, za projektem było 261 posłów, przeciwko było 43 posłów, wstrzymało się 140 posłów. Ustawa zakłada, że świadczenie wychowawcze - na każde uprawnione dziecko - przysługiwać będzie w wysokości 500 zł miesięcznie. Świadczenie wychowawcze na drugie i każde kolejne dziecko przysługiwać będzie bez względu na osiągany przez rodzinę dochód. Natomiast świadczenie wychowawcze na pierwsze dziecko przysługiwać będzie wówczas, gdy dochód rodziny nie przekroczy kwoty 800 zł na osobę w rodzinie, a w przypadku gdy w rodzinie znajduje się dziecko niepełnosprawne - kwoty 1200 zł. Program ma ruszyć od kwietnia. Wydatki budżetu państwa związane z ustawą to w 2016 roku 17 mld zł, a w kolejnych latach ok. 23 mld zł. --------------------------------------------------------------------- I bardzo dobrze, bo to może pomóc i naszej gminie przed jej wyludnieniem. A teraz, módlmy się wszyscy, aby ten program się udał i pozostał już na stałe w polskiej przestrzeni, a nawet niechby wzrastał z biegiem lat.

Dodał: Franciszek,   Dnia: 11.02.2016

(PAP) Sejm uchwalił w czwartek ustawę o pomocy państwa w wychowywaniu dzieci, program \"Rodzina 500 plus\". Ustawa trafi teraz do Senatu. Głosowało 444 posłów, za projektem było 261 posłów, przeciwko było 43 posłów, wstrzymało się 140 posłów. --------------------------------------------------------------------- I bardzo dobrze, bo to może pomóc i naszej gminie przed jej wyludnieniem. Ustawa zakłada, że świadczenie wychowawcze - na każde uprawnione dziecko - przysługiwać będzie w wysokości 500 zł miesięcznie. Świadczenie wychowawcze na drugie i każde kolejne dziecko przysługiwać będzie bez względu na osiągany przez rodzinę dochód. Natomiast świadczenie wychowawcze na pierwsze dziecko przysługiwać będzie wówczas, gdy dochód rodziny nie przekroczy kwoty 800 zł na osobę w rodzinie, a w przypadku gdy w rodzinie znajduje się dziecko niepełnosprawne - kwoty 1200 zł. Program ma ruszyć od kwietnia. Wydatki budżetu państwa związane z ustawą to w 2016 roku 17 mld zł, a w kolejnych latach ok. 23 mld zł.

Dodał: do mieszkańca...,   Dnia: 11.02.2016

Jak Ty mało wiesz to nie pisz tu głupot. W Mogielnicy mają takie długi po tych inwestycjach, że do tej pory nie mogą się pozbierać i naprawdę doceń to co masz tu i nie zazdrość bo to grzech ciężki. Gdyby tamta władza budowała tę naszą halę to pewnie byłaby taka jak w Mogielnicy, po za tym Gmina w Mogielnicy mieści się w kilku budynkach i przymierzają się do budowy jednej dużej gminy. Więc puki co to Oni nam zazdroszczą. A tamtej mocodawczyni to nie zazdrość bo do pięt Jej nie dorastasz.

Dodał: do poprzednika,   Dnia: 10.02.2016

A jakie dlugi za bezmyslne zachowanie

Dodał: do doroty,   Dnia: 10.02.2016

Masz rację budynek jest cudowny i taki praktyczny. Obecni rządzący rozsiedli się w takich pięknych murach i nie potrafią tego docenić.

Dodał: do doroty,   Dnia: 10.02.2016

Rzeczywiście urząd jest piękny, ale zobacz rozbudowany szpital. Jest taki nowoczesny. Wiele inwestycji zostało w trakcie poprzedniej kadencji zrobione.

Dodał: mieszkaniec do dorota,   Dnia: 10.02.2016

I jeden i drugi budynek był jedną wielką niedoróbką, którą trzeba było poprawiać i pompować dodatkowe pieniądze. Weźmy taką Mogielnicę. Nie ma wielkiego budynku Urzędu Gminy, ale ma wielka halę sportową. Piękny basen z kompleksem sportowym. Bardzo ładne oświetlenia uliczne. Jest gminą, która się nie zwija, jak nasza, lecz wciąż rozwija, więc drogi dorocie, Twoja poprzednia mocodawczyni nie ma czym się chwalić, bo niczego nie osiągnęła poza zniszczeniem tego, co mogło być atutem Nowego Miasta. Gmina, z której wszyscy młodzi chcą jak najszybciej wyjechać, mówi sama o sobie.

[ 1 ] [ 2 ] następne