NaprawNoweMiasto.pl - Niezależny portal Nowego Miasta nad Pilicą

Menu główne

Najnowsze pytania i odpowiedzi

Wypowiedz się na forum

Wiesz coś na temat naszego Miasta? Chcesz wyrazić swoje zdanie? Zapraszamy do wyrażania swoich opinii.

Imie:

Email:

Wiadomość:

 

Dodał: wielebny,   Dnia: 19.01.2018

może mi ktoś przypomnieć dowcip o jednych, gdzie jeden drugiego się wstydzi. nie pamietam jak to szlo.

Dodał: Lekarz,   Dnia: 19.01.2018

Był w zakładzie zamkniętym

Dodał: -do,   Dnia: 19.01.2018

Po długiej przerwie pojawił się ten JUDASZ z ZSL-u, ze swoimi jakże celnymi i mądrymi wpisami. W sanatorium w Ciechocinku tak długo byłeś?

Dodał: tomek,   Dnia: 19.01.2018

Kocham naszego Stanisława największego katolika,on nam życie uratował,wreszcie żyjemy w przepychu,dobroci i szczęściu,kochaniutki Stanisławie przyjedź wreszcie i nam jeszcze pomóc bo nam bardzo dokuczają tamci ,nieudacznicy .

Dodał: mieszkaniec Nowego Miasta,   Dnia: 19.01.2018

Judasz Judasza pogania,już nie długo wreszcie uwolnimy się od was sekciarze,już przestaniecie pić koniaczki a nas wszystkich gnębić i się z nas wyśmiewać jak ten Stanisław z Warszawy ,pierwszy katolik naszej gminy.

Dodał: oburzona,   Dnia: 19.01.2018

Czesław, nie wiem o co chodzi z tymi braćmi, ale mogę się domyślać. Czy sugerujesz że pozostała już tylko nazwa „wspólnota” , a cała firma należy już w prywatnie do „braci” ? jeżeli tak to można porównać tą sytuację do rzeczy które dzieją się obecnie w Polsce tzn. np. prywatyzacja kamienic, właściciele/spadkobiercy nie żyją a majątek przechodzi w prywatne ręce. Nie jestem osobą do oceniania, ale uważam że wszyscy mieszkańcy ul. Góry są tak samo odpowiedzialni jak włodarze tzn. Ten kto biernie przygląda się to akceptuje te działania i jest za nie tak samo odpowiedzialny jak ten, co je popełnia. Po drugie osoby sprawujące władzę w instytucjach/firmach nie mogą korzystać z pospolitego narzędzia jakim są „GRABIE” bo one grabią tylko w jedna stronę do siebie. Po trzecie kto podjął decyzję o wyburzeniu obiektu znajdującego się przy samej pilicy – wcześniej była to przystań gdzie wypożyczano kajaki, to były piękne czasy. Jaką drogą : przetargową/konkursową/uchawłą została wybrana firma do rozbiórki obiektu ?

Dodał: ja,   Dnia: 18.01.2018

no cóż oni nie dadzą bo to wspólnoty,wolą sprzedać na działki i zarobić tak jak już poczynili,no i najważniejsze brać dotacje za łąki i ziemie wspólnoty o dzielą się tymi pieniążkami a resztę ludzi robią w chu....i tak braciom się powodzi.

Dodał: Czesław,   Dnia: 18.01.2018

Ja bym dał ten teren ale bracia nie

Dodał: góra,   Dnia: 18.01.2018

Głusi pozostają też na wydzierżawienie gminie kawałka terenu pod plac zabaw dla dzieci

Dodał: do oburzonej,   Dnia: 18.01.2018

Słusznie się oburzasz ja też jestem oburzony ale wszystkie tereny nadpiliczne i część gruntów przy ulicy Góra od Swistaków do mostu należy do tzw wspólnoty . Przepisy nie zabraniają tego kosić ale oni nawet tego nie robią i w żaden sposób nie można ich do tego zmusić a przecież biorą unijne dotacje i to pewnie niemałe gdyż jest to ogromny wielohektarowy obszar. Nawet dojazdu do pomostu nie pozwolili burmistrzowi zrobić. .

[ 1 ] [ 2 ] następne