NaprawNoweMiasto.pl - Niezależny portal Nowego Miasta nad Pilicą

Menu główne

Najnowsze pytania i odpowiedzi


Wypowiedz się na forum

Wiesz coś na temat naszego Miasta? Chcesz wyrazić swoje niezadowolenie? Zapraszamy do wyrażania swoich opinii.

Imie:

Email:

Wiadomość:

 

Przepisz kod:

Dodał: -do observer,   Dnia: 25.07.2014

Popieram! Z małym wyjątkiem. Boję się o pewną rzecz. Już widzę te komentarze, w których zatroskani członkowie sitwy będą straszyć mieszkańców czystkami. Będą straszyć, że nowe władze będą wszystkich wyrzucać z pracy, więc lepiej głosować na starych \"sprawdzonych\". Co prawda nie będzie lepiej, ale nie będzie zmian. Dlatego ważne jest żeby zaznaczyć, że ci którzy uczciwie pracują i mają kwalifikacje do zajmowania danego stanowiska mogą spokojnie popierać zmiany. Im też to wyjdzie na dobre. Jak nigdy jest szansa na zmianę i nie można jej zaprzepaścić. A rozliczenie? Sama utrata władzy dla ludzi, którzy nic sobą nie reprezentują i bez niej nic nie znaczą, będzie wystarczającą karą.

Dodał: -do mieszkaniec,   Dnia: 25.07.2014

którym pisanie idzie lepiej niż czytanie - zwłaszcza ze zrozumieniem. \"Ale nowy rząd PO z ministrem Zdrojewskim wycofali się. Niechęć do PISF i odrzuceniu miasteczka ujawnia wrogość PO wobec mecenatu kulturalnego\". Napisał to krytyk filmowy, nie polityk. To rząd PSL-PO wycofał się z tej inwestycji. I przestań powtarzać te brednie, których nauczyli Was politrucy z PSL. Na Pendolino (które i tak nie jeździ) wydano 400mln euro, a tu wystarczyło 100mln. To rządzący PSL miał okazję zrobić coś dla miasta i gminy - nie można było wtedy spotkać się z jakimś wiceministrem? Ja cieszyłbym się nawet jeśli by się to Wam udało. Nie wiem czy ta inwestycja - moim zdaniem dobra - jest jeszcze realna. To było tylko pytanie. Jeśli macie lepszą koncepcję wykorzystania lotniska, to ją realizujcie.

Dodał: observer,   Dnia: 25.07.2014

Nie ma znaczenia czy mają pomysł czy będą odgrzewać stare kotlety ( miasteczko filmowe ). Najważniejsze jest by odsunąć od władzy tę sitwę, ale nie tylko ją ale wszystkich którzy dzięki nim zajmują stanowiska w urzędzie i szpitalu, szkłach itd. Trzeba przeprowadzić uczciwe konkursy na stanowiska i wybrać wykształconych uczciwych ludzi. Ale nie należny zapominać o rozliczeniu tych którzy nachapali się przez 8 lat i tylko podnosili ręce nie wiedząc za czym głosują.

Dodał: -do prostak,   Dnia: 25.07.2014

To, że prostacy nie chcą \"pisiorów\" w NM to może i dobrze. Ciekawe ilu w mieście jest prostaków? Zgadzam się, że w Przysusze nie jest tak bogato - nie mają 685 tys. na fontannę. PS Czy \"pisiory\" nie są wspaniali?

Dodał: mieszkaniec N.M.,   Dnia: 25.07.2014

Z tym miasteczkiem to już namieszaliście ludziom wystarczająco poprzednim razem by zostać Senatorem.oszukaliście ludzi i zaczynacie to robić ponownie,by tym razem zostać burmistrzem.Pisiorku wyrzucony z SLD tym razem to wam się nie uda,bo tyle byś zrobił za burmistrza co Senator narobił za senatora,czyli zero,kompletne nic.

Dodał: Odrzywolak,   Dnia: 25.07.2014

W Odrzywole rządzą pisiory przy wielkiej pomocy P.Senator,to szefo kupił sobie perukę i ma iść na statystę do Nowego Miasta,zostawiając tą dobroć i rozwój.

Dodał: prostak do wyborców,   Dnia: 25.07.2014

Nie chcemy w Nowym M.pisiorów.W Przysusze rządzą wspomagani przez senatora,to z tego bogactwa i dobroci myszy kota zjadły.

Dodał: sześćset osiemdziesiąt pięć tysięcy,   Dnia: 24.07.2014

UCHWAŁA NR XLIX/310/2014 RADY MIEJSKIEJ W NOWYM MIEŚCIE NAD PILICĄ z dnia 13 czerwca 2014 roku w sprawie udzielenia pomocy finansowej Województwu Mazowieckiemu. Na podstawie art. 10 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (Dz. U. z 2013 r. poz. 594 – j.t. ze zm.) art. 216 ust. 2 pkt 5 i art. 220 ustawy z dnia 27 sierpnia 2009 r. o finansach publicznych (Dz. U. z 2013, poz. 885 – j.t. ze zm.). RADA MIEJSKA W NOWYM MIEŚCIE NAD PILICĄ uchwala, co następuje: § 1 Udzielić pomocy finansowej w formie dotacji celowej Województwu Mazowieckiemu w kwocie 685 964,70 zł. (słownie złotych: sześćset osiemdziesiąt pięć tysięcy dziewięćset sześćdziesiąt cztery 70/100) z przeznaczeniem na dofinansowanie budowy fontanny na skrzyżowaniu dróg wojewódzkich nr 728 i nr 707 w ramach zadania pod nazwą „Budowa nowego przebiegu drogi wojewódzkiej nr 728 – obwodnica centrum Nowego Miasta nad Pilicą – etap I”

Dodał: -do wyborców,   Dnia: 24.07.2014

Powrót do idei \"miasteczka filmowego\" jest chyba jedynym pomysłem na rozwój NM. Powstała by inwestycja nieszkodliwa dla środowiska naturalnego, więc możliwy by był rozwój turystyki. Kilkaset miejsc pracy na stałe, kilka tysięcy dla statystów - w rolniczym rejonie tylko sobie wymarzyć. Trzeba tylko spełnić dwa warunki: PiS musi wygrać wybory i stworzyć rząd i w Nowym Mieście musi rządzić burmistrz związany lub przynajmniej popierany przez PiS. Mam nadzieję, że Kaczyński jako człowiek uparty pamięta o swojej inicjatywie. A co na to pan Karczewski, może by zabrał głos? Czy jest szansa na powrót, moim zdaniem wspaniałej inicjatywy? Na PSL nie liczcie, rządzą już 8 lat, jeśli do tej pory nic nie zrobili to już nie zrobią. A chwalenie się na stronie miasta kawałkami oddanych dróg grubości 5 czy 10 cm lub zbudowanymi wodociągami w XXI wieku to wstyd. Co my jesteśmy jakimiś murzynami, że mamy się cieszyć, że mamy dostęp do wody? Może jeszcze niech nasi \" specjaliści od zdrowia\" zatrudnią jakiegoś szamana i obsadzą go w izbie przyjęć, będzie jeszcze lepszy wynik finansowy szpitala.

Dodał: znalezione w sieci ,   Dnia: 24.07.2014

Fragment artykułu z grudnia 2013, a więc nie tak dawno. Czyli ktoś jeszcze o tym pamięta.„ Kiedy Kaczyński został premierem, poparł projekt filmowców budowy miasteczka filmowego w Nowym Mieście nad Pilicą kosztem 100 milionów euro, za pieniądze głównie z Unii Europejskiej. Miało posiadać 10 hal aby mogło pracować jednocześnie pięć ekip. Otwarcie planowano na rok 2009. Powstałoby 80 km od Warszawy studio jak Pinewood pod Londynem, Babelsberg w Berlinie czy Barradov pod Pragą czeską, gdzie realizuje się wielkie produkcje amerykańskie, a korzysta na tym także rodzimy przemysł i filmowcy, którzy się bogacą. Łatwiej byłoby w Polsce robić własne filmy kameralne i superprodukcje. Ale nowy rząd PO z ministrem Zdrojewskim wycofali się. Niechęć do PISF i odrzuceniu miasteczka ujawnia wrogość PO wobec mecenatu kulturalnego, podobnie jak w zwalczaniu abonamentu RTV przez Tuska.” Całość na http://klopotowski.salon24.pl/555171,kto-zaplaci-za-smolensk

[ 1 ] [ 2 ] następne